Yatay Hibrit Çim

Yatay Hibrit Çim Nedir ?

Doğal ve suni çimin en iyi uyumunu sağlayan hibrit teknolojisi ile üretilmiş bir yüzeydir. Sentetik lifler, köklerin derin ve köklü bir şekilde büyümesini sağlamak için geliştirilen, biyolojik olarak doğada dönüşebilen aynı zamanda dayanıklı malzemelerin bir karışımı olan, özel bir destek malzemesi üzerine yerleştirilir ve halı şeklinde zemine serilir. Bölgenin ekolojik yapısına uygun ithal futbol çimi tohumları, halı üzerine uygulanan özel kum dolgu üzerine ekilir. Tohumlar,  kum alt tabakasına rahatça kök atarken  özel olarak geliştirilen ve özel olarak patentli benzersiz bir birincil yüzey üzerine yerleştirilen sentetik lifler, doğal çim köklerini koruyarak derin kök gelişimini destekler. Bu sayede dayanıklı ve sık dokulu %100 doğal bir saha zemini elde edilir. FIFA tarafından %100 doğal olduğu doğrulanmıştır.

Sistem, yüzey dayanımı yüksek olması sebebi ile oyun kullanım sürelerini arttırmaktadır. Oyun esnasında oluşan tahribatlar sadece yüzeysel olmakta böylece çimin kendini yenileme süreleri hızlı olmaktadır. Ondülasyon bozulmaları serme hibrit sahalarda minimum seviyelerdedir.

Yatay Hibrit Çimin Avantajları

Doğal Görünüm

Yatay hibrit çim, %100 doğal çim konforu sunar. Düzgün ve doğal bir yüzey oluştururken, her daim yeşil aksamı destekleyici bir görüntü sağlar.

Dayanıklılık

Yatay hibrit çim, sentetik çimlerin dayanıklılığı ile doğal çimin yumuşaklığını bir araya getirir. Yoğun kullanıma dayanıklı olduğu için stadyumlar ve antrenman sahaları için ideal bir seçenektir.

Düşük Bakım Gereksinimi

Yatay hibrit destekli çim sahlar, doğal çimlere kıyasla daha az bakım gerektirir Sahada yıpranma ve tahribatın daha az gerçekleşmesi sebebi ile tedavi için kullanılan tohum, gübre vb.. ihtiyaçları minimuma indirir, zamansal kazanım sağlar.

Kurulum

Yatay hibrit çim,  profesyonel ekipler tarafından altyapı hazırlığının tamamlanması sonrasında özel hibrit halının serim işlemi yapılmaktadır. Uluslararası iklim koşullarına uygun seçilen tohum ekimi ile mevsim koşullarına göre 30-45 gün içinde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Uzun Ömürlü

Yatay hibrit sistem sahalarda daha uzun süre antrenman ve oyun süresi sunar. Doğal çim sahalar ile kıyaslandığında oldukça rekabetçi ve iyileştirilmiş yatırım / kullanım saati oranı ile karşımıza çıkmaktadır…  Kullanım süresi oyun sahasının mükemmel kalitesinden ve top-yüzey etkileşiminden asla ödün vermez.

Hava Koşullarına Dayanıklılık

Yatay hibrit çimler, çeşitli hava koşullarına dayanıklıdır. Sıcak, soğuk, rüzgârlı veya nemli hava şartlarına uyum sağlar. Bu özellik, her daim yeşil ve her mevsimde kullanılabilir bir alan sunar.

Neden Yatay Hibrit Sistem Çimleri Tercih Etmeliyiz ?

Yatay hibrit çimler, geleneksel doğal çim ile yeni nesil sentetik çimin en iyi özelliklerini bir araya getiren bir seçenektir. Doğal çimin yumuşak hissini korurken, sentetik çimin dayanıklılığına sahiptir. Bu sayede, yoğun trafiğe maruz kalan spor sahaları ve oyun alanlarında uzun ömürlü bir zemin sunar.

 

Firmamız bünyesinde uygulaması yapılan bu sistemde; doğada dönüşebilen, özel yumuşak destek malzemesi sayesinde saha zemininde sertleşmeye sebep olmaz. Ayrıca serim aşamasında diğer sistemlerde uygulanan yapıştırıcı kullanılmaz.

 

Yatay hibrit çimler, % 100 doğal saha kabul edilir. Fakat doğal çim sahalara göre direnç ve dayanıklığı fazladır. Halı sistem olduğu için ondülasyon kolaylıkla bozulmaz ve çim kopmaları yüzeysel olur. Bu avantajları düşünüldüğünde bakım sürecinde ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Yeni nesil antrenman sahaları ve stadyumlar için kurtarıcı bir sistemdir.

Yatay Hibrit Çim Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yatay hibrit çim, doğal çim ile sentetik çimin birleşimini temsil eden özel bir çim çeşididir. Bu çimler, doğal çimin estetik görünümünü korurken, doğal çimin dayanıklılığını ve performansını sağlar. Doğal ve suni çimin en iyi uyumunu sağlayan hibrit teknolojisi ile üretilmiş bir yüzeydir. Sentetik lifler, köklerin derin ve köklü bir şekilde büyümesini sağlamak için geliştirilen, biyolojik olarak doğada dönüşebilen aynı zamanda dayanıklı malzemelerin bir karışımı olan, özel bir destek malzemesi üzerine yerleştirilir, halı şeklinde zemine serilir ve üzerine tohum ekimi yapılarak saha futbol oynamaya hazır hale getirilir.

Yatay hibrit çimin avantajları arasında  dayanıklılık,  yüksek performans, hızlı drenaj, ondülasyonda bozulmaların önüne geçmesi, uzun ömürlü olması, düşük bakım gereksinimi ve hava koşullarına dayanıklılık yer alır.

 Yoğun kullanıma dayanıklı olduğu için stadyumlar ve antrenman sahaları için ideal bir seçenektir.

Yatay hibrit çimler, geniş bir iklim yelpazesinde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Yatay hibrit çimler, doğal çime göre birçok avantaja sahiptir. Oyun aşamasında daha az yıpranma olduğu için tedavi ve bakım-onarım sürelerinde avantaj sağlar. Doğal çim arasındaki hibrit lifler sayesinde yeşil aksam anlamında destekleyicidir. Ondülasyondaki bozulmaları minimuma indirir. Resmi kurumlarca %100 doğal saha kabul edilmektedir.

3-5 yıl arasında kullanım ömrü vardır.