FBK

Hizmetlerimiz

Futbol Çimi Üretimi

Ankara Polatlı/Sarıoba üretim tesisimizde ; spor alanlarına uygun,  yüksek mukavemete sahip varyetelerden seçilen, ISTA sertifikarına sahip Avrupa ve Amerika menşeili  çim tohumları,0-3 mm çift yıkanmış  % 100 dere kumu ve torf karışımı üzerine  ekilerek üretilmektedir.  Futbol sahaları için özel olarak  üretilen hazır çimler, özel makineler ile projesine göre 1,20 x 10-20 metre ebatlarında kesilerek, minimum sürede maksimum verim sağlamaktadır. Bu sayede saha, kısa sürede futbol oynamaya hazır hale gelmektedir. Hazır çim kalıpları tohum ekiminden itibaren en az bir vejetasyon dönemini (min. 8-9 ay) tamamlamış olup, bir kış periyodunu geçirmiş olarak sevk edilmektedir.

Peyzaj Çimi Üretimi

Üretim çiftliğimizde; peyzaj projelerinde ve özel projelerde kullanılmak üzere, yüksek mukavemete sahip varyetelerden seçilen, ISTA sertifikalına sahip Avrupa ve Amerika menşeili çim tohumları ile üretim yapılmaktadır. Özel makineler ile 0,45 x 1,10 m boyutlarında kesilen hazır kalıp çimlerin, alana taşıma ve uygulamada kolaylığı hedeflenmiştir. Üretilen çimler sık dokulu ve filelidir. Bu sebeple dağılma ve kopma yaşanmazken kardeşlenme hızı yüksektir. Hazır çim ekonomik, kaliteli, uygulaması kolay ve her mevsim uygulanabilen bir çimlendirme yöntemidir..

Hibrit Sistem Çim

Üretim çiftliğimizde; peyzaj projelerinde ve özel projelerde kullanılmak üzere, yüksek mukavemete sahip varyetelerden seçilen, ISTA sertifikarına sahip Avrupa ve Amerika menşeili çim tohumları ile üretim yapılmaktadır. Özel makineler ile 0,45 x 1,10 m boyutlarında kesilen hazır kalıp çimlerin, alana taşıma ve uygulamada kolaylığı hedeflenmiştir. Üretilen çimler sık dokulu ve filelidir. Bu sebeple dağılma ve kopma yaşanmazken kardeşlenme hızı yüksektir. Hazır çim ekonomik, kaliteli, uygulaması kolay ve her mevsim uygulanabilen bir çimlendirme yöntemidir. 

Yatay Hibrit Çim

Sentetik çim; doğal çim görünümünde ipliklerle özel alt tabana monte edilerek, futbol sahalarının kullanımını uzatmak ve bakım ile ilgili zorlukların önüne geçilebilmesi adına üretilen bir sistemdir.

Ar-Ge teknolojisi ve tasarımı uzmanlar tarafından yüksek kalite sağlamak üzere tasarlanmış bir sitemdir. Patentli sistemi ile drenaj sistemini destekleyen Shock Drain, eşsiz çift “S” şeklindeki Monofilamet Halı ve organik granül Geo ile saha esneklik açısından sistem benzersiz bir konfor sunmaktadır. Yüksek performans gerektiren sahalar için ideal bir seçimdir.

Sentetik Çim

Sentetik çim; doğal çim görünümünde ipliklerle özel alt tabana monte edilerek, futbol sahalarının kullanım sürelerini uzatmak ve bakım ile ilgili zorlukların önüne geçilebilmesi adına üretilen bir sistemdir.

Ar-Ge teknolojisi ve tasarımı uzmanlar tarafından yüksek kalite sağlamak üzere tasarlanmış bir sitemdir. Patentli sistemi ile drenaj sistemini destekleyen Shock Drain, eşsiz çift “S” şeklindeki Monofilamet Halı ve organik granül Geo ile saha esneklik açısından sistem benzersiz bir konfor sunmaktadır. Yüksek performans gerektiren sahalar için ideal bir seçimdir.

Futbol Saha Yapımı

Futbol Sahası Yapımında Uzman Çözümler Futbol, tutku ve rekabetin buluştuğu bir spor dalıdır. Biz, futbol sahası yapımında uzman ekibimizle bu tutkuyu en iyi şekilde yansıtmanızı sağlıyoruz. Her detayı özenle planlayarak, hayalinizdeki futbol sahasını gerçeğe dönüştürüyoruz.

Futbol Saha Bakımı

Futbol Sahalarınıza Profesyonel Bakım ve Canlılık Katıyoruz! Her futbol sahası bir yaşam alanıdır ve biz, futbol sahalarınızı en iyi şekilde canlı ve bakımlı tutmak için buradayız. Futbolun heyecanı ve enerjisi, bakımlı ve sağlıklı bir zemin üzerinde daha da yüksek bir seviyeye çıkar. Biz, futbol saha bakımında uzmanlaşmış ekibimizle, sahalarınıza özel ve kapsamlı bir bakım sunuyoruz.

Projelendirme & Danışmanlık

FBK; teknik kadrosuyla, etüt-analiz çalışmaları sonuçlarına göre sahaların projelendirilmesi hizmetini vermektedir. Altyapı sistemi, drenaj sistemi, otomatik sulama sistemi, alttan ısıtma sistemi, hibrit sistem, saha çizgileri projeleri, kesitler ve detaylar, firmamız tarafından projelendirilir ve uygulanır.

FBK; Profesyonel futbol kulüplerine saha, yapım ve bakım uygulamalarında danışmanlık desteği vermektedir.

FBK ÇİM

Tüm Çim İhtiyaçlarınızda Bizimle İletişime Geçebilirsiniz