Projelendirme & Danışmanlık

Projelendirme Danışmanlık

FBK; teknik kadrosuyla, etüt-analiz çalışmaları sonuçlarına göre sahaların projelendirilmesi hizmetini vermektedir. Altyapı sistemi, drenaj sistemi, otomatik sulama sistemi, alttan ısıtma sistemi, hibrit sistem, saha çizgileri projeleri, kesitler ve detaylar, firmamız tarafından projelendirilir ve uygulanır.

FBK; Profesyonel futbol kulüplerine saha, yapım ve bakım uygulamalarında danışmanlık desteği vermektedir. Danışmanlık hizmeti verilmeye başlanması ile;
• Sahanın mevcut durumu incelenir, analiz edilir ve en uygun yol haritası belirlenir.
• Teknik ekip eğitilerek, bakım programına sadık kalması sağlanır ve sahanın iyi durumu stabil hale getirilir.
• Saha düzenli olarak ziyaret edilerek sahanın sürekli sağlıklı ve yeşil kalması sağlanır.
• Futbol Kulübü yetkililerine, günlük ve aylık rapor verilir.

Uzmanlık ve Bilgi

Proje ve danışmanlık hizmetleri, alanlarında uzmanlaşmış profesyonellerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmanızı sağlar. Bu uzmanlar, belirli bir projenin veya işin gerektirdiği becerilere ve bilgiye sahiptirler. Bu sayede, projenizin başarısı için doğru stratejileri ve yaklaşımları sunarlar.

Objektif Bakış Açısı

Dışarıdan bir danışman veya proje yöneticisi, projenizi veya işinizi objektif bir şekilde değerlendirebilir. Bu, mevcut sorunları veya geliştirme alanlarını daha etkin bir şekilde belirlemenizi sağlar. Objektif bir bakış açısı, daha iyi kararlar almanızı ve projenizin veya işinizin başarılı olması için uygun adımlar atmanızı destekler.

Verimlilik ve Kaynak Yönetimi

Proje ve danışmanlık hizmetleri, kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Uzmanlar, projenizin ihtiyaç duyduğu kaynakları doğru bir şekilde belirleyebilir, bütçe yönetiminde yardımcı olabilir ve zaman çizelgelerini etkili bir şekilde planlayabilir. Bu da projenizin zamanında tamamlanmasını ve kaynakların israf edilmemesini sağlar.

Risk Yönetimi

Proje ve danışmanlık hizmetleri, riskleri önceden belirlemenizi ve uygun önlemleri almanızı sağlar. Uzmanlar, olası riskleri analiz eder ve bunlara karşı stratejiler geliştirir. Bu, projenizin veya işinizin karşılaşabileceği sorunları minimize etmenize ve potansiyel tehlikeleri önlemenize yardımcı olur.

İnovasyon ve Gelişim

Danışmanlar ve proje yöneticileri, yenilikçi fikirler ve çözümler sunarak projenizin veya işinizin gelişimine katkıda bulunurlar. Dışarıdan gelen bir bakış açısı, yeni perspektifler getirir ve yaratıcı çözümler sunar. Bu da işinizi veya projenizi geliştirmenize ve rekabet avantajı elde etmenize yardımcı olur.

Odaklanma

Proje ve danışmanlık hizmetleri, sizin için projenin veya işin yönetimini üstlenirken, sizin diğer önemli işlere odaklanmanızı sağlar. Bu, zamanınızı ve kaynaklarınızı diğer stratejik görevlere veya işlere yönlendirmenizi sağlar.

OTOMATİK SULAMA SİSTEMLERİ

Doğal çim yüzeyli futbol sahaları & sentetik çim yüzeyli futbol sahaları için en önemli faktörlerden biri de sulama sistemidir. Sahaya ait ihtiyaç ve gerekliliklerin analizleri için yerel, doğal, jeolojik koşullar, çevresel etkiler ve alan içerisindeki yapıların karakteristik özellikleri incelenerek tasarım aşamasına geçilir. Oluşturulan projeye göre uygun sulama başlıkları, depo kapasiteleri de göz önünde tutularak sulama debi hesaplamaları ve proje tasarımı tamamlanır.

DRENAJ SİSTEMİ VE ALTYAPI TABAKALARI OLUŞTURMA

Futbol sahalarında, drenaj sistemi en önemli faktörlerden biridir. Yanlış projelendirilme sonucu yetersiz kalan drenaj sistemleri, ilerleyen zamanlarda saha zemininde çok büyük problemlere neden olmaktadır. FBK; drenaj sistemlerini sahanın yapısına göre projelendirip, uygun malzemeleri kullanarak kaliteden ödün vermeden, en doğru çözümü sunmaktadır.

ETÜD-ANALİZ ÇALIŞMALARI

Futbol sahası yapımına başlamadan önce; alanın toprak yapısı, bölgenin iklim koşulları, sahanın altyapı durumu, vb özellikler incelenir, bu incelemeler sonucunda eldeki bulgulara göre en uygun altyapı sistemi oluşturulur.