Tr | En
PROJELENDİRME VE DANIŞMANLIK

ETÜD-ANALİZ ÇALIŞMALARI

Futbol sahası yapımına başlamadan önce; alanın toprak yapısı, bölgenin iklim koşulları, sahanın altyapı durumu, vb özellikler incelenir, bu incelemeler sonucunda eldeki bulgulara göre en uygun altyapı sistemi oluşturulur.

 

PROJELENDİRME

FBK; teknik kadrosuyla, etüt-analiz çalışmaları sonuçlarına göre sahaların projelendirilmesi hizmetini vermektedir. Altyapı sistemi, drenaj sistemi, otomatik sulama sistemi, alttan ısıtma sistemi, hibrit sistem, saha çizgileri projeleri, kesitler ve detaylar, firmamız tarafından projelendirilir ve uygulanır.

 

DRENAJ SİSTEMİ VE ALTYAPI TABAKALARI OLUŞTURMA

Futbol sahalarında, drenaj sistemi en önemli faktörlerden biridir. Yanlış projelendirilme sonucu yetersiz kalan drenaj sistemleri, ilerleyen zamanlarda saha zemininde çok büyük problemlere neden olmaktadır. FBK; drenaj sistemlerini sahanın yapısına göre projelendirip, uygun malzemeleri kullanarak kaliteden ödün vermeden, en doğru çözümü sunmaktadır.

 

OTOMATİK SULAMA SİSTEMLERİ

Doğal çim yüzeyli futbol sahaları & sentetik çim yüzeyli futbol sahaları için en önemli faktörlerden biri de sulama sistemidir. Sahaya ait ihtiyaç ve gerekliliklerin analizleri için yerel, doğal, jeolojik koşullar, çevresel etkiler ve alan içerisindeki yapıların karakteristik özellikleri incelenerek tasarım aşamasına geçilir. Oluşturulan projeye göre uygun sulama başlıkları, depo kapasiteleri de göz önünde tutularak sulama debi hesaplamaları ve proje tasarımı tamamlanır.

 

DANIŞMANLIK

FBK; Profesyonel futbol kulüplerine saha, yapım ve bakım uygulamalarında danışmanlık desteği vermektedir. Danışmanlık hizmeti verilmeye başlanması ile;
• Sahanın mevcut durumu incelenir, analiz edilir ve en uygun yol haritası belirlenir.
• Teknik ekip eğitilerek, bakım programına sadık kalması sağlanır ve sahanın iyi durumu stabil hale getirilir.
• Saha düzenli olarak ziyaret edilerek sahanın sürekli sağlıklı ve yeşil kalması sağlanır.
• Futbol Kulübü yetkililerine, günlük ve aylık rapor verilir.

FBK © 2017 Tüm Hakları Saklıdır

İLETİŞİM
Merkez: Cevizlidere Mah. 1222.Cad. No: 3/18 Balgat/ANKARA
Tel: 0312 473 03 73 Faks: 0312 473 33 03
E-posta: fbk@fbk.com.tr
BİZİ TAKİP EDİN